admin Posted on 12:08 pm

JABLKOVÝ MUŠT A EREKTILNÁ DYSFUNKCIA

Jablčný ocot je doplnok výživy pripravený fermentáciou (kvasením) z jabĺk. Je to populárna a zdravá zložka, ktorá sa používa na nakladanie, prípravu dresingov, marinád i u ďalších receptov.

Jablčný ocot sa používa aj ako domáci liek pri mnohých bežných chorobách. Niektorí ľudia ale tvrdia, že pomáha i pri erektilnej dysfunkcii.

Erektilná dysfunkcia nastáva vtedy, keď muž nedokáže získať alebo udržať si erekciu pri pohlavnom styku. Je to bežný problém, ktorý nastáva z rôznych príčin.

Medzi bežné príčiny erektilnej dysfunkcie patria:

  • ochorenia srdca
  • problémy vo vzťahoch
  • emocionálne ťažkosti (stres, úzkosť, depresia)
  • užívanie návykových látok
  • fajčenie
  • zranenia
  • cukrovka (diabetes)
  • obezita
  • a vedľajšie účinky pri jej liečbe

JE JABLČNÝ OCOT PREUKÁZATEĽNÝM PROSTRIEDKOM PRE LIEČBU EREKTILNEJ DYSFUNKCIE?

Zatiaľ neexistuje žiadna štúdia potvrdzujúca vplyv jablčného octu na erektilnú dysfunkciu. Medzi niektoré objavené zdravotné prínosy jablčného octu patrí kontrola hladiny glukózy v krvi, udržanie si hmotnosti, či prevencia pred ochoreniami srdca. Myšlienka, že jablčný ocot môže liečiť erektilnú dysfunkciu, môže pochádzať zo skutočnosti, že pomáha liečiť niektoré príčiny erektilnej dysfunkcie.

Muži, ktorí trpia cukrovkou sekundárneho typu, majú väčšiu náchylnosť k erektilnej dysfunkcii. Jedna štúdia dokázala, že jablčný ocot znižuje hladinu cukru v krvi u ľudí s diabetom sekundárneho typu.

Aj nadváha môže viesť k erektilnej dysfunkcii. Podľa jednej štúdie môže práve jablčný ocot pomôcť znížiť telesnú hmotnosť u ľudí s obezitou.

Ochorenia srdca tiež spôsobujú erektilnú dysfunkciu. Jedna štúdia dokázala, že pravidelné užívanie jablčného octu môže znížiť hladiny lipidov v krvi. Zníženie hladiny lipidov pomáha predchádzať srdcovým chorobám. Jedna štúdia prevedená na zvieratách, ktorá bola publikovaná v časopise Journal of Agricultural and Food Chemistry, dokázala, že jablčný ocot môže pomôcť znížiť hladinu cholesterolu. A zníženie cholesterolu opäť pomáha predchádzať ochoreniam srdca.

Napriek tomu nie je dokázané, že by jablčný ocot dokázal vyliečiť akúkoľvek chorobu a ani to nie je čarovný prútik na chudnutie. V každom prípade je potrebný ďalší výskum na zistenie jeho vplyvu na mužské sexuálne zdravie.

AKO UŽÍVAŤ JABLČNÝ OCOT

Jablčný ocot sa používa v mnohých receptoch a môže sa tiež používať ako denný doplnok stravy.

Tu sú niektoré príklady:

Jednoduchý doplnok: Konzumujte1 až 2 polievkové lyžice jablčného octu denne. Je to rovnaká dávka, ako sa používa pri niektorých štúdiách humánnej medicíny, ale dávajte pozor, aby ste neskonzumovali viac, pretože by vám mohol poškodiť.

Zamiešaný v marinádach: Pridajte 1 až 2 polievkové lyžice do mäsovej marinády. Ocot je bežnou zložkou marinád. Hoci sa časť pri varení vyparí, zachová si niektoré vlastnosti.

V šalátových dresingoch: Pridajte 1 až 2 polievkové lyžice do domáceho šalátového dresingu.

Pri kvasení: Pridajte za kvapku pri domácom nakladaní alebo pri výrobe fermentovaných potravín.

MÔŽE JABLČNÝ OCOT SPÔSOBIŤ VEDĽAJŠIE ÚČINKY?

Jablčný ocot nie je liečebnou pomôckou pre erektilnú dysfunkciu a nemôže nahradiť liečbu cukrovky, ani vyriešiť problémy s hmotnosťou. Preto sa porozprávajte so svojím lekárom o všetkých vašich zdravotných problémoch a dodržiavajte naordinovaný plán zdravotnej starostlivosti. Ďalším výborný a prírodný doplnok na podporu erekcie je produkt nazvaný Stoporex.

Jablčný ocot obsahuje kyselinu octovú. Ak ju užívate v surovom stave, môže spôsobiť bolesť alebo nepríjemné pocity v žalúdku. Pri požití vo väčšom množstve môže spôsobiť poškodenie hrdla, úst a pažeráka, hoci je to zväčša nepravdepodobné.

Ľudia, ktorí užívajú určité diuretiká alebo inzulínové lieky, nesmú užívať jablčný ocot pravidelne. Mohol by totiž znížiť účinnosť týchto liekov. Rovnako môže znížiť hladinu draslíka, čo je veľmi dôležitá živina.

ZHRNUTIE

Denná konzumácia jablčného octu môže mať pozitívny vplyv na celkový zdravotný stav. Napriek tomu neexistuje žiadny výskum, ktorý by dokázal, že jablčný ocot lieči erektilnú dysfunkciu alebo iné zdravotné problémy. Sú však známe iné potraviny na erekciu, ktoré fungujú.

Štúdie však naznačujú, že pravidelné užívanie jablčného octu môže všeobecne podporovať vaše zdravie. Tiež môže pomôcť pri problémoch ako je cukrovka, ochorenia srdca alebo pri obezite. Všetky tieto problémy môžu zároveň spôsobiť erektilnú dysfunkciu. Viac tu.

Vo vašom dennom režime teda zvážte konzumáciu jablčného muštu, tento zdravý produkt a doplnok výživy. Môže mať celkový prínos pre vaše zdravie a môže i znížiť problémy s erektilnou dysfunkciou, a  to pri veľmi nízkych nákladoch a minimálnych rizikách.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *